Brak produktów w koszyku.

Top

Najczęściej zadawane pytania klientów w naszym gabinecie

Jaka jest różnica między SPF 30 a SPF50?

SPF oznacza współczynnik ochrony przeciwsłonecznej. Właściwie zastosowany filtr przeciwsłoneczny SPF 50 blokuje 98% promieni UVB, a filtr przeciwsłoneczny SPF 30 blokuje je w 97 procentach – różnica wynosi jeden punkt procentowy.

Czy można zlikwidować pory na skórze?

Porów nie można na stałe pozbyć się ze skóry, mniej lub bardziej widoczne są cechą osobniczą każdego z nas. Odpowiednio dobrana i regularna pielęgnacja sprawi, że będą mniej widoczne. Taki efekt można osiągnąć dzięki zabiegom np. peelingom chemicznym, laser frakcyjny ablacyjny CO2, radiofrekwencja mikroigłowa oraz stosowanym kosmeceutykom np. płatki peelingujące z kwasem salicylowym, cleansery z kwasami. Szeroki wybór produktów o takim działaniu umożliwia ich dopasowanie do każdego rodzaju skóry, nawet tej najbardziej wymagającej. Pamiętaj, że wysokie temperatury np. w saunie czy solarium lub po prostu na słońcu powodują rozszerzenie się porów, dlatego trwałe ich usunięcie jest niemożliwe.

Jakie są zalecenie po zabiegu Light Sheer?

  • Około 3-4 tygodnie po zabiegu obowiązuje bezwzględny zakaz opalania, odsłonięte partie poddawane zabiegowi chronimy filtrem SPF50.
  • Po zabiegu nie można korzystać z sauny, basenu, jacuzzi do czasu ustąpienia obrzęku / powrotu do normalnego stanu skóry

Jaka jest różnica między henną a farbką?

Przede wszystkim hennę rozrabiamy z wodą mineralizowaną, a farbę z wodą utlenioną, która powoduje rozjaśnianie włosów. Dodatkowo henna zawiera naturalne składniki które odżywiają włos, gdzie farbka nie ma takich właściwości.

Czy mycie skóry wodą wystarczy?

Woda sama w sobie nie zawiera substancji myjących, nie jest więc w stanie zmyć ze skóry nagromadzonych na niej zanieczyszczeń, potu, sebum czy pozostałości kosmetyków. Dlatego do oczyszczania skóry twarzy warto używać produktów przeznaczonych do tego celu.(oleje naturalne z emulgatorami, pianki, cleansery)

Czy można stosować kosmetyki z witaminą C na dzień latem ?

Tak, witamina C nie uwrażliwia na światło, ponadto działa antyoksydacyjne i może pomóc w redukcji przebarwień. 

Krem na okolicę oka - warto czy to zbędny wydatek?

Oczywiście, że warto! Okolica oka starzeje się  najszybciej poniewaz skora w tym miejscu jest najcieńsza. Kosmetyki przeznaczone konkretnie do pielęgnacji oka mają odpowiednie stężenia substancji aktywnych i nie będą podrażniać delikatnej skóry.

Czy zabiegi laserowe można wykonywać tylko w okresie jesienno-zimowym?

Nie, zabiegi laserowe można wykonywać przez cały rok, jednak nie powinno się opalać miejsca, w którym wykonywany jest zabieg i bezwzględnie stosować krem z filtrem SPF50.

Skąd mam wiedzieć, jaki zabieg jest dla mnie odpowiedni?

Doborem zabiegu do potrzeb skóry zajmuje się kosmetolog, który w trakcie konsultacji omówi z Tobą możliwości zabiegowe, stan zdrowia, Twoje oczekiwania, pielęgnację domową, a następnie ułoży dla Ciebie indywidualny plan zabiegowy.

Holistyczne podejście do problemu daje gwarancję powodzenia terapii dlatego interdyscyplinarna kosmetologia to coś w czym się specjalizujemy!