Top

Najczęściej zadawane pytania klientów w naszym gabinecie

Jaka jest różnica między SPF 30 a SPF50?

SPF oznacza współczynnik ochrony przeciwsłonecznej. Właściwie zastosowany filtr przeciwsłoneczny SPF 50 blokuje 98% promieni UVB, a filtr przeciwsłoneczny SPF 30 blokuje je w 97 procentach – różnica wynosi jeden punkt procentowy.

Czy można zlikwidować pory na skórze?

Porów nie można na stałe pozbyć się ze skóry, mniej lub bardziej widoczne są cechą osobniczą każdego z nas. Odpowiednio dobrana i regularna pielęgnacja sprawi, że będą mniej widoczne. Taki efekt można osiągnąć dzięki zabiegom np. peelingom chemicznym, laser frakcyjny ablacyjny CO2, radiofrekwencja mikroigłowa oraz stosowanym kosmeceutykom np. płatki peelingujące z kwasem salicylowym, cleansery z kwasami. Szeroki wybór produktów o takim działaniu umożliwia ich dopasowanie do każdego rodzaju skóry, nawet tej najbardziej wymagającej. Pamiętaj, że wysokie temperatury np. w saunie czy solarium lub po prostu na słońcu powodują rozszerzenie się porów, dlatego trwałe ich usunięcie jest niemożliwe.

Jakie są zalecenie po zabiegu Light Sheer?

  • Około 3-4 tygodnie po zabiegu obowiązuje bezwzględny zakaz opalania, odsłonięte partie poddawane zabiegowi chronimy filtrem SPF50.
  • Po zabiegu nie można korzystać z sauny, basenu, jacuzzi do czasu ustąpienia obrzęku / powrotu do normalnego stanu skóry
Holistyczne podejście do problemu daje gwarancję powodzenia terapii dlatego interdyscyplinarna kosmetologia to coś w czym się specjalizujemy!